"אם אני יכול להוריד את דמי הניהול – חבל שלא לעשות את זה" // דודי צור, בן 40

דודי צור // בן 40, מתל-מונד // מנתח מערכות בחברת תוכנה

"כששמעתי על FeeX חששתי קצת מהנושא של חסיון מידע. מצד שני, ראיתי שאתם מעודדים למחוק פרטים אישיים לפני שמעלים את הטפסים לאתר. בנוסף, יצא לי לשמוע שתי הרצאות של היזם של Waze, אורי לוין, שהוא גם אחד המייסדים של FeeX וזה שכנע אותי להתגבר על החשש.

'כל מה שצריך לעשות זה להעלות את הנתונים לאתר, לראות איפה אני עומד ולשלוח לקרן את הבקשה להורדת דמי הניהול.'

בגלל שאני עובד הייטק עברתי כבר בין כמה חברות. זה יצר מצב שיש לי הרבה מאוד קופות. אז הבנתי שיש פה הרבה כסף שאני יכול לחסוך.
נכנסתי לאתר וראיתי את סרטון ההדגמה עם כל הכלים שאתם נותנים, כמו מכתב מוכן לקרן. ואז ראיתי דוגמא לניתוח של דוח וזה שכנע אותי שוואלה אני יכול להוריד את דמי הניהול וחבל לא לעשות את זה ולא להילחם. גם קראתי סיפורים של אנשים בבלוג, ולא נראה שהם הקיזו דם בשביל לעשות את זה.

כל מה שצריך לעשות זה להעלות את הנתונים לאתר, לראות איפה אני עומד ולשלוח לקרן את הבקשה להורדת דמי הניהול.

התרשמתי מאוד מהתהליך-

צילמתי באייפון את שני הדוחות שלי, מחקתי את הנתונים בעזרת תוכנת "צייר" והעלתי את הדוחות לאתר. לאחר מספר דקות קיבלתי מייל שהדוח מוכן. פתחתי את המייל, ולמרות שחייתי באשליה שהסוכן ביטוח "נלחם" עבורי גיליתי שדמי הניהול שלי הם גבוהים. וזה למרות שהקרן שלי לא פעילה. עדיין יש בה הרבה כסף. הסתכלתי קצת על הביצועים של הקרן שלי אל מול קרנות אחרות בניתוח הדוח ששלחתם לי והשתמשתי בנתונים האלה בשיחה שלי עם הנציג.

הכל היה מאוד נגיש– מהאייפון נכנסתי לניתוח הדוח ולחצתי על הקישור לטלפון שלהם וזה קישר אותי לחברה.

התקשרתי לשתי קרנות השתלמות- אחת בדש ואחת באלטשולר שחם.

'ביקשו אישור מהמנהל בקרן ולאחר כמה דקות הודיעו לי שמורידים לי את דמי הניהול מ-1.2% ל-0.9%.'

בדש חיכיתי 5 דקות בהמתנה כי ידעתי מהאתר שלכם על איזה שלוחות ללחוץ ואז שפכתי להם את המידע וסיפרתי שאני רואה דרך השירות של FeeX שיש אנשים כמוני שמשלמים פחות ממני. הם לא נלחמו בי יותר מדי. ביקשו אישור מהמנהל בקרן ולאחר כמה דקות הודיעו לי שמורידים לי את דמי הניהול מ-1.2% ל-0.9%.

באלטשולר שחם היה לי פחות קל להוריד את דמי הניהול. מדובר בדוח של קרן פעילה שפתחתי לפני שנה עם סכום יחסית לא גבוה. הם הופתעו לקבל ממני שיחת טלפון והראו "פייט" רציני יותר מדש. הם הפנו אותי לגמל-נט ואמרו לי שבגלל שאני עובד היי-טק קיבלתי אחוז טוב מאוד (1%) ושיורידו לי רק אם הקרן תהיה מעל 200,000 שקלים. אבל עניתי להם שזוהי קרן פעילה, כך שכל שנה נכנס לשם עוד כסף ואם הם רוצים שאמשיך איתם לאורך זמן אז אני מבקש שיורידו לי את דמי הניהול כי יש לי קרנות אחרות פעילות עם דמי ניהול נמוכים יותר.

ביקשתי להוריד את דמי הניהול ל-0.9%, נכון שיש פה הבדל של 0.1%, אבל זה משפיע מאוד לטווח הארוך. אמרתי להם שאם אני מקבל תשובה שלילית אני מעביר את הקרן לקרן אחרת שכבר נזילה. הם ניסו להתווכח על זה שהמידע של FeeX לא אמין אבל אמרתי להם שהוא מבוסס על דוחות אמיתיים ועל חוכמת ההמונים. יום אחרי שלחו לי מייל שדמי הניהול שלי ירדו ל-0.85% מ-1%.

מאז שאני משתמש ב-FeeX יש לי רשימת "to-do" עם קרנות שלי ושל אשתי שאני צריך ליצור איתם קשר ולהוריד את דמי הניהול. כל נסיעה של הביתה אני יוצר עם אחת מהן קשר".

דודי-צור

תגובה אחת למאמר “"אם אני יכול להוריד את דמי הניהול – חבל שלא לעשות את זה" // דודי צור, בן 40”

הוסף תגובה

  • (לא יפורסם)